Latest member upgrades Jan/ Dec 2018

Adrian Collins, Cosworth
Phil Turner, Airbags International
Sandra Sezgin, British Land Company
Samantha Lear, Govia Thameslink Railway
Rebecca Martin, TEP
Luke Kelman, Avanton
Richard Whiteley, CGI IT (UK)
Annmarie Vickers, Tees Valley Combined Authority
Gavin Doyle, EDF Energy
Michael Dixon-French, Trend Control Systems
Katarzyna Witman, Mace Group
Sara Mather, Amann Threads UK
David Pickard, Jungheinrich UK
Paul Binns, Zippak
Mary Rawlinson, Green-Castle
Michelle McKenna, Oxley Developments Company
Krisztian Muka 
Darren Quinn, West Midlands Reserve Forces & Cadets Association
David Cotton, White Peak Planning
Ellie Voke, WSP UK
John Newman, Jacobs UK
Paul Rietveld, Trinity Mirror
Scott Lea, Jacobs
Stewart Campbell, Trinity Mirror
Laura Blake, BMT Asset Performance
John MacDonald, Burton's Foods
Joseph Kaye, Arcadis Consulting (UK)
Alexis Munro, Carbon Clear
Christopher Pierce, SEM
Irene Serrano, AECOM
Barrie Whiteside, Caterpillar UK
Benjamin Seward         
Lucy Cox, Hurley Palmer Flatt
Michael Holland, United Biscuits
Paula Cooper, Survitec
Tony Saywell, Shaylor Group
Joanne Bennett, Essar Oil UK
Michael Shingleton, Jacobs Biscuits
John O'Rourke 
Lorna Church, JN Bentley
Patricia Sturgess         
Ashley Connor, IEMA
Zoe Graves, Salter Demolition
Paul Bagatsing, AJA Registrars
Anna Mildren   
Jonathon Bradbury, Ark Workplace Risk
Christopher Jones, University of Manchester
Alice Ashpitel, MACE
Karen Anne Duffy, Volvo Construction Equipment
Marianna Wiedenbeck, European Bank for Reconstruction and Development (EBRD)
Andrew Preston, Baddow Safety Solutions
Elsa Mary, Network Rail
Sarah Matthews, Matthews H&S
Anthony Benneh, National Training Academy for Rail
Russell Guy, National Training Academy for Rail
Slawomir Litwin, National Training Academy for Rail
Richard Rachael, National Training Academy for Rail
Gordon Skinner, National Training Academy for Rail
Victoria Stephenson, National Training Academy for Rail
Anne Coutant  
Emma Day, Greater London RFCA
Torsten Richter, Siemens
Michael Piperakis, Cranfield University
Vesile Tekin     
Steve Ashbridge, Amcor Flexibles Extrusion Ilkeston
Rakeeb Muzammilu, International Gas Services Establishment
Samseer Palakoden, SERGAS
Conor Dolan, Saint Gobain
Paul Pearson, Dunton Environmental
Florence Gard, GEP Environmental
Sarah Smith, AESSEAL
James Johnson, Apex Lifts
Moneeb Saqlain, Network Rail
Christopher Brickell-Bowers, Network Rail
Gary Crosbie, Network Rail
Harriet Sergent, Network Rail
Malcolm Short, Network Rail
Ron Murray, Network Rail
Samantha Rivers, Network Rail
Thomas Clark, Network Rail
Kelly Clutterbuck         
Emma Potter, Hutchison Ports UK
Ayat Ahmed     
William O'Connell, Wood Environment and Infrastructure Solutions UK
James Bednarz 
Phil Crosby, Walsh Construction
Owen McEvilly, Ringtons
Antonietta Miller, EEF
Georgina Hayden         
Stephanie Hensman, Willmott Dixon
Mara Fernandes, Principle Services
Sharon Henley, Shakespeare Birthplace Trust
David Brake, Penybryn Engineering
Paul Sheffield, DeepOcean
Sara Halliday, Severfield
Stephen McIlroy, Morgan Sindall
Gabrielle Hudson, BSR Pipeline Services
Jennifer McDonald, Ensus
Rebecca Sproat, Gestamp Washington UK
Alan Daly, Audi Centre (Lookers)
Helena Darby, BuroHappold Engineering
Ian Bristow, HJ Enthoven & Sons
Brian Dowling, HMG Paints
Katherine Ellis, Flomatik Network Services
Rebecca Matlay, Fanuc UK
Amy Pascall, Balfour Beatty Group
Jean Watt, Yodel
Kieran Dawkins, UCB Cellophane
Rachel Astley, Vivant Services
Spike Coombes, Thales UK
Parminder Birring, HB Reavis Construction
Mawutor Komla Attah, Accra Compost and Recycling Plant
Debbie Wiltshire, Melrob
Alan Harris, ScotRail
Innes Morrison, Jacobs
Liam Linford-Smith, Fuse Rail
Richard Jeffs, William Hare
Thomas Major, Wickes Building Supplies
Joy Logan, Rockwell Collins (UK)
Ruth Lyttle, Caterpillar UK
Stuart Rainey, Camlin Technologies
Tracey Connolly, Lisburn City Council
Caolan Gaffney, Natural England            

Practitioner (PIEMA)

Zaffar Hussain, WSP Parsons Brinckerhoff
Stacey Collins   
Laura Elizabeth Carse, University of Highlands and Islands
Lowri McCann, WSP
Sara Mendez Roldan, Ramboll
Daniel Speakman, Rom
Odette Wills, National Union of Students (NUS)
James Harker, CBRE
Christina Giles, Cummins
Michael North, CLH-PS
Jennifer McLeod, CH2M United Kingdom
Helena Cottom, AA Projects
Tobias Jones, Crest Nicholson
Peter Caines, Rolls Royce
Christopher Johnson, AECOM Infrastructure & Environment UK
Sarah Bell, Amey OW
Conor Barron, Atkins
Pearl Costello, National Union of Students (NUS)
Matthew Costain, BioRegional
Christian Unger, Enerj8
Karina Williams, British Land Company
Clare Phillips, Welsh Government
George Bishop
Daniel Sweeney, John F Hunt Demolition
Richard Crow, Bluetree Group
Nick Turnbull, AkzoNobel Packaging Coatings
Paul Sheridan, Amey
Manan Abbas, Tatweer
Oliver Cripps, Herman Miller
Katie Jepson, National Union of Students (NUS)
Gareth MacGlennon     
Emma Boucher, Ove Arup and Partners
Jennifer Cocker, ASDA Stores
Miguel Pariente Lopez, Kier Group
Hannah Li, NEBOSH
Benedict Orchard, Adnams
Brian Chaplin, Cummins
Camilla Hitchcock, TWI
Dominic Flynn  
June Ang, Al Jaber Trading and Contracting Company
Katarzyna Gulyk
Sally Croker, CH2M United Kingdom
Emma Davie, NG Bailey and Co
Abiola Lasekan, Siemens Mobility
Emebe Hippolyte Aristide, Petrofac International
Rachael Chambers, UK Power Reserve
Constance Alderson Blench,
 Argyll Environmental
Fergus Taylor, ECUS
Emma-Lee Marsland, Argyll Environmental
Lisa Ashari, ARUP
Alison Ewins, HRS Services
Oluwafemi Oyetunji
Sanja Savic, Sony Europe
Gregor Petrie   
Jonathan Standen, Lichfields
Lynne Potter, Mace Group
Leighton O'Connor, Emico
Annabel Clark, Faithful and Gould 

Back to listing